Wynajem plazm na prezentacje - realizacja w Minsterstwie Zdrowia
Wynajem sprzętu na prezentację na najwyższym szczeblu – wynajem plazmy 60″ na konferencje Ministra Zdrowia

Wynajem sprzętu na prezentację – wariant bez obsługi w trakcie

W przypadku prostszych realizacji proszeni jesteśmy o dostarczenie i przygotowanie sprzętu. Ma to miejsce najczęściej gdy jest jeden punkt wyświetlania np. plazma na wysokim stojaku, czy też jeden projektor i ekran projekcyjny oraz jedno źródło sygnału np. laptop. W taki przypadku dowozimy i montujemy sprzęt o uzgodnionej godzinie, instruujemy Klienta w zakresie obsługi sprzętu, następnie o uzgodnionej godzinie odbieramy sprzęt. Często jest tak, że Klienci pierwotnie zamawiają sprzęt bez obsługi, następnie okazuje się na miejscu że nie ma kto się sprzętem zająć wtedy nasz technik w miarę możliwości po uzgodnieniu z dyspozytorem może pozostać na miejscu. Zdarza się to na tyle często, że w samochodach, którymi realizujemy dostawy zawsze znajduje się dyżurna marynarka i buty na zmianę 🙂

Jak sprzęt wykorzystuje się do przeprowadzenia prezentacji?

Obsługa techniczna prezentacji z wykorzystaniem miksera wizji
Obsługa techniczna prezentacji z wykorzystaniem miksera wizji

Każda prezentacja jest inna, wymaga innego sprzętu. Prostsze prezentacje realizowane są za pomocą jednego źródła sygnału – tu najczęściej laptop z prezentacją power point, oraz jednego punktu wyświetlania – tutaj stosuje się projektor i ekran projekcyjny bądź też plazmę na wysokim stojaku. Slajdy zmieniane są bezpośrednio przez prelegenta za pomocą prezentera (pilota) do zmiany slajdów. Większe prezentacje, które wymagają już obsługi technicznej podczas jej trwania to prezentacje łączy się wiele źródeł sygnału i wiele punktów wyświetlania. Całość sterowana jest za pomocą miksera wideo przez realizatora wizji w węższym zakresie przez prelegenta czy moderatora za pomocą pilota do slajdów. Równoczesne wykorzystanie projektora z ekranem projekcyjnym oraz plazm w celu wyświetlenia tego samego obrazu wymaga zastosowania podzielników sygnału tzw. splitterów. Do przełączania się pomiędzy poszczególnymi źródłami sygnału (np. między prezentacją ppt a filmem wideo) w sposób profesjonalny, tak aby nie było w międzyczasie widać pulpitu i faktu przełączania, w tym celu stosuje się wspomniane wcześniej miksery wideo, które są także w naszej ofercie. Sam dobór odpowiedniej mocy projektora, czy odpowiedniej wielkości ekranu projekcyjnego, czy plazmy jest rzeczą akurat najprostszą.

Prezentacja na dużym ekranie projekcyjnym 4m x 3m
Prezentacja na dużym ekranie projekcyjnym 4m x 3m

O czym należy pamiętać przygotowując prezentację?

Jak nas widzą tak nas piszą. To nie treść a forma prezentacji jest najważniejsza i sprawia, że prezentacja jest zapamiętana. „Szlifowanie” treści bez zwrócenia uwagi na formę jest najczęstszym błędem. Warto powierzyć techniczną obsługę prezentacji firmie, która posiada doświadczenie w tej materii a jak pracownicy kompetentni, pomocni, kulturalni. Doradzimy Państwu jaki sprzęt dobrać a także polecimy rozwiązania, dzięki którym zostaniecie Państwo zapamiętani np. prezentacja z iPada, który bezprzewodowo połączony jest z projektorem i plazmami.

Tym z Państwa, którzy chcieli uzyskać więcej informacji na temat edytowania i przygotowania prezentacji power point polecamy artykuł na ten temat.

Wynajem sprzętu na prezentacje oraz techniczna obsługa prezentacji – pierwsze kroki

Zapraszamy do przesyłania nam zapytań ofertowych dotyczących Państwa prezentacji na adres info (małpka) rentim.pl. W przypadku pytań, czy wątpliwości jesteśmy także do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 505-804-100. Przygotujemy Państwu bezpłatną wycenę oraz zaproponujemy odpowiedni sprzęt. W razie potrzeby umówimy wizję lokalną na miejscu.